Głos dziewcząt

Podziękowanie na zakończenie roku szkolnego 2019 

Głos dziewcząt

Podziękowanie na zakończenie roku szkolnego 2019

Razem świętujemy zakończenie roku szkolnego i ogniskowego, prawie wszystkie rozjedziemy się do domów na wakacje. Rok ten przeżyliśmy, raz pod górkę, a raz z górki. My, dziewczyny z Ogniska chciałybyśmy podziękować Wam drogie Siostry, wszyscy pracownicy i wychowawcy za cały ten trud w nas wkładany. Gdyby nie Wy i nie Wasze dobre serca, starania w utrzymaniu tego miejsca wiele z nas nie miałoby bezpieczeństwa, nie poczułoby miłości i wsparcia. Każda z nas ma inny stosunek do Was, do Ogniska czy do nas dziewcząt nawzajem. Nie każda nazywa to miejsce domem, choć znajdą się takie, które nie mają nic poza tym. Chciałybyśmy byście wiedzieli, że mimo różnych sytuacji i tych gorszych i tych, które powodują uśmiech na naszych twarzach – jesteśmy wdzięczne i doceniamy każdy szczegół, który dla nas robicie. Dziękujemy za każde dobre słowo, wsparcie, rozmowę, która często daje dużo do myślenia, za każdy uśmiech – nie zawsze z naszej strony odwzajemniony; za konsekwencje, które czasem musimy ponieść. Z perspektywy czasu każda z nas wie, że to dla naszego dobra. Dziękujemy, za to, że każdego dnia możemy zjeść obiad, który na nas czeka. Część z nas nie mogła kiedyś tego doświadczyć. Dziękujemy, że jako nastolatki nie musimy się martwić o to czy rachunki są opłacone i leci ciepła woda. Niekiedy w naszych domach były takie sytuacje. Większość z nas musiała w pewien sposób szybciej dorosnąć. Nie każda cieszyła się placem zabaw i piaskownicą. Tutaj jesteśmy trochę jak duże dzieci. Oczywiście nie zawsze, ale się zdarza: skaczemy po drzewach, zjeżdżamy z dmuchanej zjeżdżalni i robimy sobie bu, bu…Musimy podziękować za coś co jest bardzo ważne, za możliwość nauki, skończenia szkoły i pójścia dalej.

Choć nie zawsze tryskamy humorem; czasem trzaskamy drzwiami, przeklinamy i krzyczymy to nie znaczy, że mamy złe nastawienie do Was. Dziękujemy za cierpliwość do nas. Wiemy, że wychowanie dziewczyn nie jest łatwym zadaniem, a my lubimy komplikować sprawę. Może dzięki Wam odkryjemy kiedyś swoje wewnętrzne piękno, będziemy miały dom, pracę, męża i będziemy dobrymi matkami. A niektóre odkryją jakieś powołanie. Kto wie? Mimo, że nie każda z nas wierzy w Boga i jest to powód do nerwów i kłótni to wiemy, że chcecie nam pokazać dobrą drogę, którą można kroczyć przez życie.

Przepraszamy za każde złe słowo, krzyk czy kłótnie. Zapominamy czasem, że Wam też nie zawsze jest łatwo. Mimo, że jest ciężko nie powinnyśmy reagować agresją. Jeszcze  raz dziękujemy za wszystko i miejmy nadzieję, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy niż ten.

Dziewczęta z Ogniska